O škole – Helen Doron

Helen Doron – Světový leader v oboru ESL (angličtina jako druhý jazyk)

Před 30 lety způsobila britská lingvistka a učitelka revoluci ve výuce angličtiny jako druhého jazyka tím, že vyvinula metodu, která napodobuje způsob, jakým se batolata učí svůj mateřský jazyk. Dnes je Helen Doron English mezinárodní franšízovou sítí ve více než 30 zemích.

Téměř 2 miliony dětí mluví anglicky díky Helen Doron.

Jak to všechno začalo

Vše začalo hodinou hry na housle. Téměř před 30 lety britská lingvistka Helen Doron zapsala svou čtyřletou dceru na hodiny hry na housle u učitele vyučujícího Suzuki metodou. Metoda a její úspěch na ni zapůsobily. A tímto přístupem se inspirovala, když vyvíjela svou vlastní metodu pro výuku angličtiny malých dětí.

Hudba řeči

A tak začal úspěšný mezinárodní příběh Helen Doron English. V roce 1985 se Helen dala do výroby vlastních výukových materiálů, aby dětem pomohla rozumět a mluvit anglicky. Chápala, že čtení a psaní jsou dovednosti odlišné od mluvení.

Navrhla svůj první kurz pro ranou výchovu založenou na principu kladného hodnocení a opakovaného poslechu. Vytvořila domácí nahrávky písní, říkanek a příběhů a začala s výukou ve svém sousedství na severu Izraele.Výsledky byly úžasné. Děti hodiny milovaly! Byly zábavné a živé, a podněcovaly emocionální, fyzickou a intelektuální pohodu malých studentů.

Na základě tohoto počátečního úspěchu pokračovala Helen ve zdokonalování výukových materiálů a začala školit ve své metodě další učitele. Během let se Helen Doron English rozrostla od původního programu zaměřeného na malé děti až ke kurzům vhodným pro jakoukoli věkovou skupinu od 3 měsíčních batolat až po teenagery do 19 let věku.

Helen Doron English ve světě

V roce 1995 byla metoda Helen Doron English představena v Evropě, v Rakousku a Německu. V roce 1998 byl přijat model franšízového podnikání a výuková centra Helen Doron se začala objevovat po celé Evropě. Nedávno se Helen Doron English dostala do Číny, jihovýchodní Asie, Jižní a Střední Ameriky.

 

Jak víte, že metodologie Helen Doron Early English funguje?

V čem je metoda Helen Doron English odlišná od konkurence?

Výhody dvojjazyčnosti

A Franchising Success

Music – Key to Learning English

  • HDE poskytla mé dceři tisíce a tisíce informací, které jiné čtyřleté děti vůbec nemají.

    Vendula Blumentrittová, České Budějovice

  • “Do angličtiny Helen Doron vozím všechny své tři děti od útlého dětství. Je to skvělý strukturovaný systém výuky anglického jazyka, kdy se děti nemusí zoufale učit slovíčka a gramatiku. Vše jde přirozeně, díky poslechu CD a díky skvělým lektorkám v olomouckém centru.”

    Kateřina Lerchová, Olomouc

  • Bez HDE by měl můj syn mnohem více práce s přípravou do školy. Navíc před pár lety bych si jen těžko tipoval, že bude mít zájem se zúčastnit a úspěšně absolovuje zkoušku Cambridge.

    Michal Štěpánek, Opava